Hakkımızda

Doğanın Bereketini Buluşturan Alemdar

Güçlü bir inanç ve doğaya olan derin saygıyla yola çıkan Alemdar Çiftliği, hayat dolu tarım arazileri ve organik sera alanlarıyla, doğanın bize sunduğu nimetleri en saf ve lezzetli haliyle sofralarınıza taşıyor. Harcadığımız emek ve azimle, 1 m²'lik taşlık, kayalık, çalılık alanları ıslah ederek ve işleyerek bir tarım arazisi haline getirdik. Doğal döngüye saygılı bir tarım anlayışını benimseyerek sağlıklı ve kaliteli ürünler yetiştiriyoruz.

Tesisimiz; Jersey ırkı ineklerden elde edilen yüksek kalite ve içerikteki sütü, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde tüketiciye ulaştırmak için kurulmuştur. Bu amaç ile, tesisimizde kendi üretimiz yemlerden ahırlara, ahırlardan sağım sistemine kadar her noktada en üst teknoloji kullanılmış olup, hayvan refahı ve süt kalitesi ilk hedef olarak belirlenmiştir.

Ahırlarımızda ineklerimizin sağlığı ve mutluluğu için gerekli tüm olanaklar mevcuttur. Yüksek kaliteli kauçuk yataklar, son teknoloji yemleme kilitleri, suluklar ve uygun ışıklandırmalarla ineklerimizin konforu sağlanmakta ve özgürce dolaşabilmeleri için açık gezinme alanları da tasarlanmıştır.

Çiftliğimizde elde ettiğimiz süt, bakteri düzeyinin minimum ölçüde tutulması için eşanjör soğutma sistemi ile ani bir şekilde 4°C'ye soğutulmakta ve bu şekilde özel soğutma tanklarında muhafaza edilmektedir.

Yem merkezimizde, ineklerimizin sağlıklı beslenmesi için kendi kalite kontrolümüzden geçen hammaddelerle hazırlanan yemlerimiz, bilgisayar kontrollü yem karma makinelerimizle dengeli bir şekilde hayvanlarımıza sunulmaktadır.

Amacımız, doğal ve sağlıklı bir yaşamı destekleyen süt ve süt ürünlerini siz değerli müşterilerimize ulaştırarak kaliteli beslenmeye katkı sağlamaktır. Sağlığınızı ve lezzeti ön planda tutan Alemdar Çiftliği olarak, güvenilir ve doğal ürünlerle sofralarınıza konuk olmaktan gurur duyuyoruz.

Doğayla Uyumlu, Modern ve Verimli Tarım

Çiftliğimizin etrafını çevreleyen araziden topladığımız taş ve kayalıklar ile duvar ve panel çitlerle sınırladığımız 850.000 m² ekilebilir tarım arazisi oluşturduk. Doğal ve verimli topraklarımızda; mısır, yonca, buğday, tritikale ve daha birçok ürünü titizlikle yetiştiriyoruz.

Geleneksel tarım teknikleri ve modern bilgi birikimini harmanlayarak, toprağın kıymetini bilen, tohumdan hasada uzanan titiz bir sürecin parçası olarak; doğal ekim ve hasat döngüsünü koruyor ve lezzetli ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz.

Organik Serada Sağlık ve Tazelik

1008 m² organik seramızda, sebzelerin doğallığını koruyarak yetiştiriyoruz. Ispanak, marul, pırasa, kıvırcık (lolo rosso ve yeşil kıvırcık), soğan, sarımsak, dereotu ve maydanoz gibi birçok sağlıklı sebze, organik seramızda lezzet ve tazelik kazanıyor. Modern sera teknolojisi ile doğal ışık ve sıcaklık dengesini koruyarak, doğadan aldığımız ilhamla çalışıyoruz.

Misyonumuz

Alemdar olarak, sürdürülebilir tarımı misyonumuzun merkezine koyuyoruz. Toprağı en değerli varlık olarak gördüğümüzü ve onu gelecek nesillere temiz, verimli ve sağlıklı bir şekilde aktarmanın sorumluluğunu taşıdığımızı biliyoruz. Bu nedenle çevreye duyarlı bir yaklaşımla, doğal dengeleri gözeterek, yenilikçi tarım uygulamalarını benimseyerek, geleceğe güvenle ilerliyoruz.